Ubezpieczenie OC - SWRN Ubezpieczenia online

Witamy ! Zapraszamy do zakupu ubezpieczenia przez internet z możliwością opłaty w systemieTel.
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze mną:
tel.
Przejdź do treści
UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ GENERALI
Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jakie konsekwencje zwykłej nieuwagi mogą nas dotknąć w życiu codziennym.

Jadąc na rowerze, potrącisz pieszego lub doprowadzisz do kolizji z innym rowerzystą – jeśli obrażenia jego ciała okażą się poważne, grozi Ci zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, wypłata zasądzonej renty dożywotniej, nie wspominając o zwrocie kosztów naprawy drogiego niejednokrotnie roweru, smartfonu, zegarka...

Twój pies dotkliwie pogryzie dziecko sąsiada, zapomnisz odśnieżyć chodnik przed domem i przechodzień wskutek upadku dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu – wówczas to Ty zobowiązany będziesz, podobnie jak w pierwszym przykładzie, do zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji, renty.

Gdy Twoje dziecko wybiegnie nieoczekiwanie na szosę i kierowca pojazdu unikając potrącenia spowoduje kolizję drogową, w której uszkodzone zostaną drogie samochody – to do Ciebie ubezpieczyciele zwrócą się z regresem pokrycia kosztów napraw.

Gdy Twoje dziecko zaprószy ogień w pensjonacie…
W takich i wielu innych sytuacjach, możesz liczyć na ochronę finansową w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.
DLACZEGO WARTO POSIADAĆ POLISĘ OC
W TOWARZYSTWIE UBEZPIECZENIOWYM GENERALI:

za niezwykle niską składkę zapewniasz sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo finansowe w sytuacjach związanych z życiem prywatnym,

jest dopasowana do Twoich potrzeb - możesz wybrać wariant
z sumą ubezpieczenia 200 000 PLN lub 500 000 PLN, a także z rozszerzeniem ochrony o Pomoc Prawną,

odpowiedzialność w ramach amatorskiego uprawiania sportu (w tym sportów wysokiego ryzyka) i zalania, nie wymaga opłacenia dodatkowej składki.
I.       KOGO CHORNI POLISA..

Ubezpieczenie chroni Cię przed konsekwencjami finansowymi szkód, które spowodujesz lub spowodują je:


Twoi bliscy np. dzieci, małżonek, partner życiowy
– jeśli prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe,

Osoby pomagające Ci w domu np. opiekunka do dziecka, pomoc domowa,

Twoje zwierzęta domowe np. pies.
II.       SUMA UBEZPIECZENIA

Do wyboru masz ochronę
z sumą 200 000 PLN lub 500 000 PLN.
III.       SKŁADKA

Miesięczna już od 28 zł.
IV.       PODSTAWOWE INFORMACJE O PRODUKCIE:
Ogólne Warunki Ubezpieczenia
V.       OCHRONA UBEZPIECZENIOWA ROZSZERZONA ZOSTAŁA O SZKODY:
1) wyrządzone osobom trzecim w związku z amatorskim uprawianiem narciarstwa, snowboardu oraz sportów wysokiego ryzyka.

Definicja sportów wysokiego ryzyka - sporty motorowe i motorowodne, lotnicze (szybownictwo, baloniarstwo, spadochroniarstwo, lotniarstwo, paralotniarstwo, motolotniarstwo oraz wszelkie ich odmiany), żeglarstwo morskie oraz sporty walki, sporty motorowe lub motorowodne, powietrzne, speleologia, wspinaczka górska i skałkowa, rafting i wszystkie jego odmiany, nurkowanie przy użyciu specjalistycznego sprzętu, kitesurfing, heliskiing, heliboarding, skoki na gumowej linie, uczestniczenie w wyprawach survivalowych lub wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi typu pustynia, wysokie góry powyżej 5 500 m n.p.m., busz, bieguny, dżungla i tereny lodowcowe lub śnieżne wymagające użycia sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego.

2)  powstałe w następstwie zalania mienia osób trzecich (szkody sąsiedzkie).

Definicja zalania mienia osób trzecich - niszczące oddziaływanie wody, pary lub innych płynów na mienie osoby trzeciej, powstałe w następstwie działania lub zaniechania Ubezpieczonego, lub w związku z posiadanym przez Ubezpieczonego mieniem.
VI.       PRZYKŁADY ZDARZEŃ OBJĘTYCH ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ  
TOWARZYSTWA UBEZPIECZENIOWEGO:
Podczas amatorskiego uprawiania sportu doprowadzisz do wypadku.
Weźmiesz udział w wydarzeniu organizowanym przez klub miłośników sportu. Jadąc na rowerze w peletonie, zachwiejesz się i przewrócisz kilku innych uczestników (szkody na osobie i w mieniu). Na miejsce zostanie wezwana karetka i nastąpi transport do szpitala. Po zleconych badaniach okaże się, że poszkodowani doznali licznych złamań kości, wstrząśnienia mózgu i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Dodatkowo w karambolu uszkodzonych i zniszczonych zostało kilka markowych rowerów. Twoja polisa OC pokryje koszty leczenia i rehabilitacji poszkodowanych, a także zwróci koszt naprawy rowerów lub w przypadku, gdy naprawa nie będzie możliwa - zakupu nowych jednośladów.
Wybierzesz się z rodziną na lodowisko, a Twoje dziecko doprowadzi do upadku innego uczestnika zabawy.
Upadek spowoduje u niego złamanie kości w obrębie stawu biodrowego (szkoda na osobie) i rozcięcie kurtki, pęknięcie telefonu i połamanie okularów (szkoda w mieniu). Towarzystwo pokryje koszty leczenia i rehabilitacji poszkodowanego, a także zwróci koszty zakupu/naprawy odzieży, telefonu i okularów, które uległy uszkodzeniu. Pamiętaj, że za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice, a mogą się one przydarzyć wszędzie: w szkole, na basenie, podczas gry w piłkę, jazdy na rowerze, na placu zabaw itd. Poszkodowany zwróci się do Ciebie o zadośćuczynienie, a z pomocą przyjdzie ubezpieczyciel.
Przyjdzie do Ciebie kurier z przesyłką i pogryzie go pies.
Wpuścisz go na posesję, otwierając furtkę domofonem. Twój pies rzuci się na pracownika firmy kurierskiej i ugryzie go w rękę (szkoda na osobie). Poszkodowany będzie wtedy rościć do Ciebie o naprawienie szkody.
Towarzystwo pokryje koszty leczenia i rehabilitacji. Za szkody wyrządzone przez Twojego psa odpowiadasz Ty, a mogą być one związane nie tylko z pogryzieniem, ale ze spowodowaniem wypadku komunikacyjnego gdy pies wtargnie pod pojazd, a ten próbując go ominąć np. uderzy w ogrodzenie sąsiada (szkoda w mieniu). W takich sytuacjach poszkodowany również otrzyma wypłatę ze strony Twojego ubezpieczyciela.
Zalejesz sąsiada wodą.
Nastawisz pranie i udasz się na zakupy. Podczas Twojej nieobecności pralka się zepsuje i zacznie z niej wyciekać woda, która przedostanie się do mieszkania sąsiada i uszkodzi ściany, podłogę i meble (szkoda w mieniu). Sąsiad zwróci się do Ciebie o naprawienie szkody. Twoja polisa OC pokryje koszty naprawy zniszczonego mienia, a także koszty robocizny (ekipy remontowej). Zalanie sąsiada może również nastąpić w sytuacji nieumyślnego pozostawienia otwartych kurków w urządzeniach wodno-kanalizacyjnych na skutek przerwy w dopływie wody lub wycieku wody z takich urządzeń jak zmywarka, wirówka czy inne urządzenie podłączone do instalacji wodnej.
Twoja pomoc domowa doprowadzi do uszkodzenia mienia Twojego gościa.
Zaprosisz do swojego domu gości. Poprosisz swoją pomoc domową o podanie posiłków. Pani, którą zatrudniasz, podając gorącą zupę, wyleje ją na Twoją przyjaciółkę, powodując poparzenie (szkoda na osobie) i uszkodzenie odzieży (szkoda w mieniu). Twoja polisa OC pokryje koszty leczenia i zakupu odzieży. Osoby, które zatrudniasz jako pomoc domową, opiekunkę do dzieci, ogrodnika to również osoby objęte Twoją polisą OC. W przypadku wyrządzenia przez nich szkody na osobie trzeciej podczas wykonywania swoich obowiązków będą pokrywane z Twojej polisy.
Potrzebujesz dodatkowych informacji ?
Wróć do spisu treści